Noyanlar Ana Sponsorluğunda Çağdaşlar Korosu’ndan 70’ler Temalı Konser

Çağdaşlar Korosu’ndan 70’ler Temalı Konser

Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği, Çağdaşlar Korosu 70’ler temalı konserlerini büyük bir başarı ile verdi

Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği, Çağdaşlar Korosu 14 Kasım 2022 Pazartesi günü (dün gece) 70’ler temalı konserlerini Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayında (KUKOM) büyük bir başarı ile verdi.

Koristlerin söylediği şarkıların yanısıra 70’li yıllara şarkıları ile damga vuran Asu Maralman, Rana Alagöz ve Bilgen Bengü de konserde “Kandıramazsın” “Hersey Bitmedi Bitemez” “Söyle Kimdi O” diyerek heyecan, renk ve çoşkuyu arttırdılar.

 

Sahnede üçer şarkı söyleyen sanatçılar, şarkı nakaratlarını koro ile söylerken seyirciler bütün şarkılara eşlik ettiler. Samimi, sıcak davranışları ve gülen yüzleri ile adamıza gelip Çağdaşlar Korosunun konserine katılan sanatçılar seyircileri eskilere götürdüler. Çok büyük çaba ve yoğun çalışmanın ürünü olan bu konser azmin, istikrarın ve başarının göstergesiydi.

 

Çağdaşlar Korosunun tanınmış Şefi Sn, Oskay Hoca, orkestra şefliği yanında koro şefliğini de yürüterek başarısını bir kez daha gösterdi. Seyircilerin tıklım tıklım doldurduğu salon alkışlarla yankılanırken, sahnedeki koro ve sanatçılar tek yürek olup attı. Bu ihtişamlı konsere ana sponsor olan Noyanlar Şirketler Gurubu Direktörü Zarif Noyan desteğiyle gerçek bir çağdaş kadın olduğunu göstererek taktir topladı.

 

“Bir solukta bitti” dedirten konser sonrasında Mormenekşe Çağdaş Kadınlar Derneği Başkanı Hayriye Tokyay ve yönetim kurulu üyeleri plaket ve çiçeklerini sunarak sahipleri ile buluşturdular. Bundan sonraki konserlerine 80’ler ve 90’lar olarak devam edeceklerini ve sürprizlere hazırlıklı olunmasının mesajını veren Çağdaşlar Korosu sahnelerinden mutlu ayrıldılar.

 

Compare listings

Karşılaştırmak