Kuzey Kıbrıs’ta Tüm Yıl Boyunca Kiralık Emlak Yatırımı İçin En İyi Bölgeler Hangileridir?

Kuzey Kıbrıs’ta Tüm Yıl Boyunca Kiralık Emlak Yatırımı İçin En İyi Bölgeler Hangileridir?

18 haftalık iyi bir tatil kira geliri elde edebileceğiniz ve kış mevsiminde daireler boş olduğunda, özellikle yerel öğrencilerden veya çalışanlardan kışın kısa süreli kira geliri elde edebileceğiniz birkaç mülk var.

Tüm yıl boyunca kiraya verenler okullarına ya da iş yerlerine yakın evleri tercih edeceğinden, yıl boyunca kiralanacak gayrimenkul yatırımlarının ciddi bir gelir elde edilebilmesi için bir şehir ya da üniversitenin içinde ya da yakınında olması gerekir. Bu size gelirin en iyisini sağlar ve her yıl %10’un üzerinde bir getiri sağlayabilir. Örneğin Girne Amerikan Üniversitesi başta olmak üzere birçok üniversiteye yakın olan Girne (Girne), tüm yıl boyunca kira getirisi elde etmek için büyük bir fırsat sunuyor. Doğu kıyısında, Gazimağusa şehrine ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne ve diğer şehir üniversitelerine servis otobüslerinin bulunduğu yeni bir şantiye olan İskele, tüm yıl boyunca mülk yatırımı için düşünülmesi gereken bir başka kazançlı lokasyon.

Kiralık Emlak Yatırımı
Kiralık Emlak Yatırımı

Kiralık Emlak Yatırımı – Stüdyo Daireler

Mağusa ve İskele’de aylık ortalama kira geliri Girne’den daha düşüktür, ancak emlak fiyatları da daha ucuzdur. Bölgede daha fazla stüdyo daire mevcuttur. Öğrencilerin, DAÜ’ye servis hizmeti sunan bölgelerde mülk kiralamaya ilgi duyması daha olasıdır. Bu şehirlerin denize yakınlığı nedeniyle, aynı fiyatlı ev için tatil kira geliri tüm yıl boyunca elde edilen kira gelirlerinden daha yüksek olabilir.

Ayrıca buraya tıklayarak yazlık kiralık seçeneklerini de görebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak