Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları nelerdir?

Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları nelerdir?

Yılın dört mevsiminde nereleri ziyaret edip tatilinizi geçirmek ya da birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz Kuzey Kıbrıs olacaktır.

Doğu Akdeniz’den Arap Yarımadası’na kadar uzanan Kuzey Kıbrıs, dört bir yanı muhteşem kumsallarla çevrili bir adadır. Temiz suyu ve harika kumsalları ile tarih boyunca güzelliğini korumuştur. Kuzey Kıbrıs’ın en nefes kesen güzelliği, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra plajlarıyla da iç içedir.

Girne Kalesi

Ticaretin kavşağında bir ada olduğu için, tatiliniz sırasında Kuzey Kıbrıs turunu tamamlamak için tam bir günü Girne kalesini gezmek için ayırmanız oldukça ilginç olacaktır. Sergilenen eserlerle Girne Kalesi, büyük olduğu kadar değerli.

Kuzey Kıbrıs'ın en güzel atraksiyonları
Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları

Altın kum plajı Karpaz

Yıl boyunca güneşin mevcudiyeti nedeniyle yaz mevsiminin uzun sürdüğü Kuzey Kıbrıs’ın birçok yerinde denize erişilebilir. Altın sarısı kumları ve kristal mavisi denizi ile Kuzey Kıbrıs plajları, muhteşem kumsalları ile çeşitli olanaklar sunmaktadır.

Şehir kalabalığından Karpaz’a doğru ilerlerken, sonunda adanın en muhteşem kumsalıyla önünüzde caretta carettalar diyarına varacaksınız. Akdeniz’in en büyük ve en el değmemiş ince kum plajı olan altın kumlu plaj, ziyaretçileri büyüler.

Buraya tıklayarak Kuzey Kıbrıs mutfağı hakkında da küçük bilgiler alabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak