Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları nelerdir?

Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları nelerdir?

Yılın dört mevsiminde ziyaretler gerçekleştirip, tatilinizi geçirmek ya da birikimlerinizi değerlendirmek istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz Kuzey Kıbrıs. Kuzey Kıbrıs, en muhteşem kumsallardan bazılarına ve tarihi simge yapılara sahiptir. Bu kilometrelerce güzel kum ve masmavi deniz büyülüdür ve onları kaçırmamalısınız.

Girne Limanı Nerede?

Kuzey Kıbrıs’ta gezilecek en güzel yerlerden biri pitaresk tarihi limandır. Daireler, kafeler, barlar ve restoranlar, limanın yanında yer almakta ve yerel mutfağı tadabileceğiniz çeşitli harika yemek mekanları sunmaktadır.

Girne Kalesi Nerede?

Girne Limanı yakınında bulunan Girne Kalesi, Kuzey Kıbrıs’ta görülmeye değer mimari tarzların karmaşık bir karışımıdır. Aziz George Kilisesi, kraliyet daireleri, Bizans Şapeli ve Fransız zindanları, Venedik kalesinin duvarlarının içinde bulunabilir. Deniz tabanından çıkarılan en eski gemi, MÖ 300 civarında battığı düşünülen Batık Gemi Müzesi’ndeki gemidir.

Kuzey Kıbrıs'ın en güzel atraksiyonları
Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları

Kaplumbağa Plajı nerede?

Kaplumbağa Plajı, kilometrelerce uzanan bir kum plajıdır. Plaj, yeşil ve deniz kaplumbağalarının yaz aylarında yumurtalarını bıraktığı yer olarak işaretleniyor. Sahili ziyaret edenlerin çoğunluğunu yerel Kıbrıslılar oluşturuyor. Yerel kültürü hissetmek istiyorsanız, Kuzey Kıbrıs’taki Kaplumbağa Plajı’nı ziyaret edin.

Bellapais Manastırı nerede?

Bellapais Manastırı, Kuzey Kıbrıs’ın en sakin yerlerinden biridir. 19. yüzyılın başında kurulmuştur. Bugün görülebilen Bellapais Manastırı’nın çoğu, III. Hugh’un saltanatından kalmadır. Tarihi boyunca Gotik tarzlarda inşa edilmiş hoş ve zarif bir yapıdır. İşlenmiş bir kapı evi, küçük bir avluyu korur.

Aziz Hilarion Kalesi nerede?

Kuzey Kıbrıs’ta mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri de St Hilarion Kalesi. 670 metrede bulunan kale Girne yakınlarındadır. Eskiden zirvede yaşayan bir keşişten sonra çağrıldı. Kalenin üç katı vardı. Üst kat, bükümlü ve dar bir merdivenle Prens John Kulesi’ne ve kraliyet dairelerine çıkar. Girne ve civar köylerin güzel manzarasına sahiptir.

Kuzey Kıbrıs'ın en güzel atraksiyonları
Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları

Buffavento Kalesi nerede?

Buffavento Kalesi, Kuzey Kıbrıs’ta Girne’nin 16 kilometre doğusunda yer almaktadır. 954 metre ile en yüksek kaledir ve en çarpıcı manzaraları sunar. Dağ yolunda 45 dakikalık bir yürüyüş, zorlu bir parkur boyunca 6,8 kilometrelik bir sürüşü takip ediyor. Büyük kısmı harap olsa da Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret ederken kaçırmamanız gereken mükemmel bir mimaridir.

Karpaz Yarımadası ve Apostolos Andreas Manastırı Nerede?

Kuzey Kıbrıs’ın kuzeydoğusunda yer alan Karpaz yarımadası, kilometrelerce bozulmamış kumsalları ile zamanın durduğu bir yerdir. Yarımadanın ucuna yakın bir yerde bulunan Apostolos Andreas Manastırı, Mucize İşçi Aziz Andrew’e adanmıştır. Karpaz ayrıca çok sayıda yaban eşeği içeren biyolojik çeşitliliği ile de bilinir. Kuzey Kıbrıs’ın en güzel yerlerinden biri olan Karpaz’ı ziyaret edin.

Kantara Kalesi nerede?

Karpaz yarımadasındaki Arap istilalarından sonra Bizanslılar 965’te Kantara Kalesi’ni inşa ettiler. En erişilebilir olanı 610m yüksekliğindedir. Dağ zirvesinin genel durumu göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Açık günlerde Karpaz yarımadası ve Salamis Körfezi üzerinden Gazimağusa ve Kuzey Kıbrıs’ın diğer bölgelerine muhteşem bir manzara sunar.

Salamis Antik Kenti Nerede?

Doğu kıyısında yer alan Salamis, Kuzey Kıbrıs’ın en önemli ve büyüleyici yerlerinden biridir. MÖ 12. yüzyılda kuruldu ve 7. yüzyılda Arap akıncıları, depremler ve gelgitler tarafından yok edilene kadar uzun bir geçmişi vardı. Birçok Roma yapısı ve mimarisine sahip devasa bir şehirdir.

Gazimağusa surlu şehir nerede?

Lüzinyanlar, Mağusa’nın başlangıçta uzun ve ince olan surlarını inşa ettiler. Venedikliler kendilerini Osmanlılara karşı savunmak için tahkimatları topçu ateşine karşı güçlendirdiler. Martinengo Tabyası, Kuzey Kıbrıs’taki 16. yüzyıl askeri inşasının en büyük örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Aziz Barnabas Manastırı Nerede?

1756’dan kalma St Barnabas Manastırı’nın beyaz kubbeleri bir mahalle simgesidir. Adını Havari Barnabas’tan almıştır. Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan Kıbrıslı Rumlar için Aziz Barnabas’ın mezarı hala bir hac merkezidir.

Kuzey Kıbrıs'ın en güzel atraksiyonları
Kuzey Kıbrıs’ın en güzel atraksiyonları

Lala Mustafa Paşa Camii – Aziz Nikolas Katedrali Nerede?

Gazimağusa’daki en etkileyici anıt St Nicolas Katedrali’dir. Lüzinyan kralları Lefkoşa’da Kıbrıs kralları olarak tayin edildikten sonra, yokluklarında Kudüs kralları olarak taç giydiler. Osmanlılar katedrali camiye çevirmişler ve Kıbrıs’ı işgal eden Osmanlı Generalinin adını vermişler.

Selimiye Camii – Ayasofya Katedrali nerede?

Katedral, Kuzey Kıbrıs’ın en güzel Gotik yapılarından biridir. 1209 yılında kurulmuş, 1326 yılında tamamlanana kadar yapımı uzun zaman almıştır. Kıbrıs kralları Ayasofya Katedrali’nde taç giymiştir. Müslüman inancının üstünlüğünü sembolize etmek için katedral, Osmanlı yönetimi sırasında camiye dönüştürülmüştür. Birkaç mezar taşı dışında tüm Hıristiyan sembolleri kaldırıldı.

Soli Antik Kenti nerede?

Adanın dönemin on şehir krallığından biri olan Soli, büyük olasılıkla MÖ 6. yy’da kuruldu. Romalılar, bugün hala görülebilen kalıntıları inşa ettiler. Bir tiyatro, 5. yüzyıldan kalma bir bazilika kalıntıları, mozaikler ve eskiden Tanrıça Afrodit’e adanan bir çeşmenin tabanı bulunabilir. Güney koridorda ilgi çekici geometrik tasarımlar veya kilise var.

Kuzey Kıbrıs, yaşamak isteyen yabancılar için sayısız yatırım fırsatı da dahil olmak üzere muhteşem ve nefes kesici turistik mekanlara sahiptir.

Ayrıca buraya tıklayarak İskele Long Beach hakkında da bilgi edinebilir, listenize ekleyebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak