Kuzey Kıbrıs’a mülk görüntüleme gezileri için en iyi ay hangisidir?

Kuzey Kıbrıs’a mülk görüntüleme gezileri için en iyi ay hangisidir?

Diğer ülkelerden daha güneydeki konumu nedeniyle, Kuzey Kıbrıs yılda 300 ila 340 gün arasında güneş ışığı ile Akdeniz’in en sıcak havalarından bazılarına sahiptir. Bu, Kuzey Kıbrıs’ı popüler ve tüm yıl boyunca bir turizm merkezi haline getirmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ta dört farklı mevsim vardır. Kuzey Kıbrıs’taki yüksek sezon, havanın dışarıda yüzmek için ideal olduğu, en sıcak ayların Temmuz ve Ağustos olduğu Mayıs’tan Ekim’e kadar sürer. Bununla birlikte, çoğu insan, Mart ve Nisan aylarının gür yeşil ve daha az kalabalık olan bahar mevsiminin yanı sıra, daha sonra Kasım ayının ve Aralık ayının başlarındaki ılık sonbaharı tercih eder (her ikisi de ortalama sıcaklık 20 derecenin üzerindedir).

Kuzey Kıbrıs çevresindeki deniz sıcaklığı yaz boyunca ısınır ve Ekim ve Kasım’a kadar (ortalama 25 derece) sıcak kalır, bu da Kuzey Kıbrıs’ta denizde yüzmeyi sonbaharın sonlarında havuzda yüzmekten daha sıcak hale getirir. Çok ihtiyaç duyulan yağmurlar Nisan sonunda kesildiğinden ve Ekim ayının sonunda geri döndüğünden, Kuzey Kıbrıs Kasım’dan Mayıs’a kadar yemyeşil, yüksek sezonlu ziyaretçiler tarafından nadiren görülen bir manzara ortaya çıkar. Kış, Aralık ortasından Mart başına kadar sürer.

Kuzey Kıbrıs'a Mülk Görüntüleme Gezileri
Kuzey Kıbrıs’a Mülk Görüntüleme Gezileri

Kuzey Kıbrıs’a Mülk Görüntüleme Gezileri Ne Zaman Yapılabilir?

Kuzey Kıbrıs’ın kıyı çevresi, hem Batı Avrupa’dan hem de Orta Doğu’dan gelen ziyaretçilerin ve mülk sahiplerinin adaya çeşitli amaçlarla çekilmesinin başlıca nedenidir. Kuzey Kıbrıs’ta deniz kenarı sıcaklıkları, Birleşik Krallık gibi ziyaretçilerin güneşi aradığı ülkelerden genellikle 10 derece daha sıcak ve Körfez ve Orta Doğu’nun ziyaretçilerin kaçmak istediği kavurucu sıcaklığından 10 derece daha soğuktur. Haziran’dan Eylül’e kadar, genellikle hem evlerde hem de arabalarda klima gerekir, ancak denize yakın evler, hoş deniz meltemlerinden ve iç kısımlara göre daha ılıman sıcaklıklardan yararlanır.

Ocak ve Şubat aylarında yaygın olarak kullanılan odun sobaları ve elektrikli ısıtıcılar ile tüm yıl boyunca konut sakinleri evlerinde sıcaklığa ihtiyaç duyarlar. Kuzey Kıbrıs’ta en yüksek zirvesi 1024 metre (3360 fit) olan bir dağ silsilesi (Besparmak) bulunurken, Kıbrıs’ın güneyindeki Trodos dağlarına sınırı geçen ziyaretçiler 1952 metre (6404) yükseklikte kış sporları/kayak yapmanın keyfini çıkarabilirler. Sıcaklıklar yüksek rakımlarda daha düşüktür, Trodos sıcaklıkları Ocak ve Şubat aylarında geceleri sıfırın çok altına düşer ve gündüzleri maksimum 5-6 santigrat dereceye düşer. Kuzey Kıbrıs kış aylarında nadiren de olsa kar görmüştür.

Kuzey Kıbrıs’ta Ocak ayında ortalama sıcaklık, en düşük 5°C ile 16°C’dir. Ocak ayında ortalama 11 yağışlı gün ve 15 güneşli gün vardır. Ortalama deniz sıcaklığı 16 santigrat derecedir. Güneşli günlerde, kısa kollu hafif kışlık giysiler ve akşamlar için kalın bir palto taşıyın. Şubat ayında ortalama sıcaklık, en düşük 5°C ile 17°C’dir. Şubat ayında ortalama 10 gün yağmurlu ve 15 gün güneşli geçiyor. Ortalama deniz sıcaklığı 17 santigrat derecedir.

Mart ayında ortalama sıcaklık 21°C, en düşük 7°C’dir. Mart ayı ortalama 7 gün yağmurlu ve 22 gün güneşli geçer. Ortalama deniz sıcaklığı 19 santigrat derecedir. Gündüz için yazlık giysilere, gece için ise hafif kışlık giysilere ihtiyacınız olacak. Akşam için veya havanın değişmesi durumunda bir kazak ve daha sıcak tutan başka giysiler de getirmelisiniz. Kuzey Kıbrıs’ta Nisan ayında ortalama sıcaklık 26°C’dir ve en düşük 11°C’dir. Genellikle ortalama dört gün yağmur yağar ve günlerin çoğu güneşli geçer. Ortalama deniz sıcaklığı 19 santigrat derecedir. Genellikle yaz kıyafetleri giyebilirsiniz. Akşamları veya havanın normalden daha soğuk olması durumunda daha sıcak tutan giysiler de yanınızda olmalıdır.

Kuzey Kıbrıs'a Mülk Görüntüleme Gezileri
Kuzey Kıbrıs’a Mülk Görüntüleme Gezileri

Kuzey Kıbrıs’a mülk görüntüleme Gezileri – Mayıs ve Haziran Ayları

Kuzey Kıbrıs’ta Mayıs ayı ortalama 30°C sıcaklığa ve en düşük 15°C sıcaklığa sahiptir. Mayıs ayında ortalama iki gün yağmurludur ve günlerin çoğu güneşlidir. Ortalama deniz sıcaklığı 21 santigrat derecedir. Genellikle yazlık kıyafetleri giymelisiniz. Akşamları veya havanın normalden daha soğuk olması durumunda daha kalın giysiler de mevcut olmalıdır. Kuzey Kıbrıs’a mülk görüntüleme gezileri düzenlemek istiyorsanız, evinizi görmek için Mayıs veya Haziran aylarında gelmenizi öneririz.

Kuzey Kıbrıs’ta Haziran ayında ortalama sıcaklık 34°C, en düşük 19°C’dir. Haziran ayında genellikle yağmur yoktur ve her gün güneşlidir. Ortalama deniz sıcaklığı 24 santigrat derecedir. Sadece yaz kıyafetlerine ihtiyacınız olacak. Temmuz ayında ortalama sıcaklık 37°C, en düşük 22°C’dir. Temmuz ayında genellikle yağmur yoktur ve her gün aşırı sıcak ve güneşlidir. Ortalama deniz sıcaklığı 24 santigrat derecedir. Mümkün olan en hafif yazlık giysilere ihtiyacınız olacak.

Kuzey Kıbrıs’ta Ağustos ayında ortalama sıcaklık 37 santigrat derece, en düşük 22 santigrat derece. Ağustos ayında genellikle yağmur yoktur ve her gün sıcak ve güneşlidir. Ortalama deniz sıcaklığı 26 santigrat derecedir. Mümkün olan en hafif yazlık giysilere ihtiyacınız olacak. Eylül ayında ortalama sıcaklık 34°C, en düşük 19°C’dir. Eylül ayında genellikle yağmur yoktur ve her gün güneşlidir. Ortalama deniz sıcaklığı 27 santigrat derecedir. Sadece yazlık giysilere ihtiyacınız olacak.

Kuzey Kıbrıs’ta ortalama Ekim sıcaklığı 28°C, en düşük 15°C’dir. Ekim ayında ortalama iki gün yağmurlu ve 26 gün güneşli geçer. Ortalama deniz sıcaklığı 25 santigrat derecedir. Genellikle yazlık giysiler giyeceksiniz. Akşamları veya havanın normalden daha soğuk olması durumunda daha sıcak tutan giysiler de mevcut olmalıdır.

Kasım ayında ortalama sıcaklık 23°C, en düşük 10°C’dir. Ay boyunca ortalama 5 gün yağmur ve 23 gün güneş vardır. Ortalama deniz sıcaklığı 22 santigrat derecedir. Ağırlıklı olarak yazlık giysiler giyeceksiniz, ancak uzun kollu giymeniz önerilir. Akşamları veya havanın normalden daha soğuk olması durumunda daha sıcak giysiler de mevcut olmalıdır.

Kuzey Kıbrıs'a Mülk Görüntüleme Gezileri
Kuzey Kıbrıs’a Mülk Görüntüleme Gezileri

Aralık ayında ortalama sıcaklık 18°C, en düşük 7°C’dir. Aralık ayında ortalama olarak 12 gün yağmurlu ve 16 gün güneşli geçer. Ortalama deniz sıcaklığı 17 santigrat derecedir. Kışlık giysiler, sıcak tutan ceketler, ancak kalın olmayan kabanlar tavsiye edilir. Kuzey Kıbrıs’ın en yağışlı ayı olduğu için Aralık ayında dışarı çıktığınızda yanınızda şemsiye bulundurmayı unutmayın. Gün içerisinde daha çok yazlık kıyafetler giyeceksiniz, fakat uzun kollu da giyin. Akşamları veya havanın normalden daha soğuk olması durumunda daha sıcak giysiler de hazır bulundurulmalıdır.

Yoğun olmayan sezon daha serindir, bu da mülk görüntüleme gezilerini kolaylaştırır. Tesisi en iyi havalarda göremeyecek olsanız da, yoğun olmayan sezonda zaman zaman indirimler mevcuttur. İlkbahar ve sonbahar ayları mülkleri ziyaret etmek için mükemmeldir. Yaz manzaraları sabahın erken saatlerinde ve öğleden sonraları iyidir, sıcaklıklar çocukların dışarıda bir mülkü görmeleri için çok yüksek olduğundan, bir aile tatilini mülkü inceleme gezisiyle birleştirmeniz önerilmez. Sıcaklık nedeniyle Kuzey Kıbrıs’a mülk görüntüleme gezileri daima iyi planlanmalıdır.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapabileceğiniz alanlar hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak