Kıbrıs'ın Kuzeyinde Satılık Villa

Kuzey Kıbrıs, çeşitli villa tiplerine, dış tasarımlara ve dış cephe stillerine ev sahipliği yapmaktadır. Bir villa ile daire arasında karar verirken, muhtemelen istediğiniz büyüklük, olanaklar ve özelliklerle birlikte harcama limitinize de karar vermiştiniz.

Villanın tasarımı, fiyatı, konumu ve büyüklüğü gibi, birçok açıdan, hatta daha fazla önemlidir. İstediğiniz Kuzey Kıbrıs villasının iç ve dış tasarımı, yaşam tarzı tercihlerinizi, çevrenizi, etrafınızı ve kişiliğinizi yansıtır. Birisi, gerçekten evlerinde hissetmedikleri bir tasarım ile Kuzey Kıbrıs'ta bir villa satın alırsa, bu ev hakkındaki hislerini önemli ölçüde etkileyebilir. Örneğin, bazı insanlar, çok fazla mermer ve açık taş işçiliği olan eski evleri severler. Beyaz ve cam yüzeylerin ağırlıklı olduğu bir evde kendilerini yabancı hissederlerdi.

Diğerleri modası geçmiş hissetmeyi düşünmedikleri için birkaç zarif metal korkuluk istemektedirler. Kuzey Kıbrıs evlerinin yeni sahiplerini bulmak, benzersizliklerinden dolayı eğlencelidir. Birçok insan için Kuzey Kıbrıs'ta Akdeniz tarzı bir ev sahibi olmak sık görülen bir hayaldir. Gözlerinizi kapatarak bir içki yudumlarken, villa verandasından denize bakarken hayal ederseniz, beyaz boyalı bir Akdeniz adası villası aklınıza gelebilir. Her ne kadar birçok ev tüm tiplerde beyaz boyanmış olsa da, tipik Akdeniz tarzı evin beyaz bir cephesi, ahşap pergolalar ve muhtemelen önünde bazı bougainvillea veya diğer geleneksel Akdeniz çiçekleri bulunabilir.

Kuzey Kıbrıs'taki Akdeniz tarzı evler ya tek katlı bungalovlar ya da çok katlı evler olabilir. Bölgedeki birçok ev, geleneksel Akdeniz villa tarzından esinlenmiştir ve genel olarak Kuzey Kıbrıs mimarisini önemli ölçüde etkilemiştir. Elbette, Kuzey Kıbrıs'ta bu tür bir ev, geleneksel veya modern tarzda donatılabilir. Bu tarzdaki bir evin fiyatı yaklaşık olarak 50,000 sterlin civarında başlamaktadır ve özel havuz dahildir. Prospektif villa sahipleri, tipik açık şömine ve dış mekan mangal gibi özelliklerden dolayı bu tarzdaki villalara ilgi duymaktadır. Güzel villalar, geleneksel Türk Kıbrıs el işi sepet işi, Kıbrıs danteli, Türk Kilimleri ve diğer geleneksel Türk Kıbrıs kültürünü yansıtan iç tasarım vurgularını dahil ederek yapılmaktadır. Eğer bu tür bir ev satın alırsanız, yeni Kuzey Kıbrıs evinizin görünümünü ve hissini iyileştirebilirsiniz.

Yeni tarzda inşa edilmiş, eski bir mülkün görünümü ve hissine sahip, kuru, sıcak, yalıtımlı, modern bir evin konforunu bulabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs'taki bungalovlar çok nadir bulunmakta ve merdivenlerden kaçınmak isteyen emekliler tarafından çok aranmaktadır. Bungalovlar, Akdeniz, Geleneksel ve Ultra-modern gibi çeşitli mimari tarzlarla inşa edilebilir. Bir bungalovun düz çatısı, bir çatı terasına tırmanmak için bir merdivenle tırmanma olanağı sağlayabilir.

Bu tür bir çatı gözlem platformu genellikle Kuzey Kıbrıs'ta dağlar ve Akdeniz'in nefes kesen manzaralarını sunar. Kuzey Kıbrıs'taki bazı bungalovların çatılarında pergolalar bulunur ve böylece küçük bir çatı bahçesi ve oturma alanı oluşturulur. Bungalovlar, genellikle az bakım gerektirir ve sadece bir temizlik seviyesine sahiptir, bu nedenle hareketlilik endişeleri olanlar için mükemmeldir. Rüya Kuzey Kıbrıs eviniz mevcut değilse, birçok Kuzey Kıbrıs villasının zaten alt katta bir veya daha fazla yatak odası bulunduğunu unutmayın. Dolayısıyla, zaman zaman kullanım veya misafirler için daha küçük bir üst kat seviyesine sahip iki katlı bir bina iyi bir çözüm olabilir. Kuzey Kıbrıs'taki bungalovlar, daha büyük arsalar ve çoğunlukla özel havuzlar veya bir tane olması için potansiyel sunmalarına rağmen, bazen iki katlı konutlardan daha ucuz olabilirler.

Yüksek rakımlar, olağanüstü deniz manzaralarının yanı sıra, büyük bir bonus olabilir. Kuzey Kıbrıs'taki şehir evleri, geleneksel villalara kıyasla "kilitlenip ayrılmak" çok daha kolaydır. Nadiren özel bir havuza sahiptirler, ancak daldırma havuzuna sahip olabilirler. Sık sık ortak olanaklara sahip komplekslerde bulunduklarından, daireler ile villalar arasında bir yerde bulunurlar.

Eğer modern villa tasarımları sizin tarzınıza uygunsa, Kuzey Kıbrıs'ta birçok seçenek bulunmaktadır. Türk Kıbrıslılar, yüksek kaliteli çağdaş tarzı benimsemişlerdir ve şimdi yeni villaların birçoğunda ve Kyrenia'nın daha yeni daire yapılarının çoğunda bu tarz yer almaktadır. Ultra-Modern villaların Kuzey Kıbrıs'ta hemen taşınmaya hazır olanları olsa da, bu tür bir gelişimde ilk tercihinizi almak istiyorsanız, bitmemiş bir villa veya hatta bir planlanmış bir villa satın almanız gerekebilir. Aslında, iç tasarım "sizin işiniz" ise, ev sahiplerinin evlerini değiştirmelerine olanak tanıyan villa tasarımcılarıyla etkileşim şansına sahip olacaksınız.

Patios veya havuza büyük cam sürgülü kapılar, düz iç yüzeyler, alüminyum korkuluklar veya hatta metal iç merdiven, yüksek kaliteli çağdaş mutfaklar ve kapı montajları bu tür Kuzey Kıbrıs evlerinin ortak özellikleridir. Muhtemelen bir iç diyafonunuz olacaktır. Kuzey Kıbrıs'taki ultra-modern villalarda diğer modern Akdeniz bölgelerinde olduğu gibi yaşayabilirsiniz.

Bir mimarın, en azından 45,000 sterlin karşılığında Kuzey Kıbrıs'ta gerçekten benzersiz, lüks bir konut inşa etmesi gerektiği söylenebilir. 65,000 sterlin ile iki milyon dolardan fazla olmak üzere, boyut, izolasyon ve zarafet açısından en muhteşem tekil özelliklerden bazılarını satın alabilirsiniz. Konum ve yalnızlık en önemli şey olduğu için, bu fiyat kategorisindeki villalar bazen gizli bir koy, muhteşem bir plajın yanı başında veya bir yamaçta gibi eşsiz yerlerde inşa edilirler.

Bu özelliklerin tümü göz önüne alındığında, yatırımcıların bu tür yatırımlar için tercih ettikleri bir yer olan Iskele bölgesine olan ilgisi anlaşılabilir. Artan ilgiye yanıt olarak, inşaat şirketleri de Iskele'yi kullanmaktadır. Başlayan her yeni girişim, daha öncekilerden daha cazip ve daha hazırlıklıdır. Başka bir deyişle, Kuzey Kıbrıs'ta, yaşam ve işin çarpıştığı şehirlerden biri olan Iskele, artık tipik tatil kulübelerinden ziyade markalı konut gelişmeleriyle tanınmaya başlıyor. Bu fiyat kategorisindeki en iyi lüks konutların genellikle plan dışı veya inşa halinde olması nedeniyle, bu tür konutlar hazır villalar mevcut olmasına rağmen, bir geliştiricinin potansiyel alıcıların değiştirmek isteyebilecekleri bir ev için bu kadar çok para harcaması muhtemel değildir. Sonuç olarak, en iyi lüks konutlar genellikle plan dışı veya inşaat halindedir. Kuzey Kıbrıs'taki birçok lüks mülk alıcısı, rüya evlerini inşa etmek için önce bir arazi satın alır ve ardından hayal ettikleri evlerini inşa etmek için uygun mimar veya tasarımcıyı ararlar.

Projeyi tamamlamak için bir uzman inşaatçıya ihtiyacınız olacaktır. Bazı geliştiriciler, arazi ve tasarım paketini sunabilir. Bu sınıftaki evler Kuzey Kıbrıs'ta en gelişmiş "akıllı ev" teknolojisi ile sunulacaktır, bu da bilgisayar kontrollü ısıtma, aydınlatma, ses sistemleri ve çevre dostu malzemelerin kullanımını içerir. Kuzey Kıbrıs'ta bu derecede bir lüks villayı inşa etmek istiyorsanız, Noyanlar İnşaat ile iletişime geçin ve Kuzey Kıbrıs'ta hayal ettiğiniz evinizi inşa etmek için en iyi site veya arazi parçasını seçmek, en iyi mimar, tasarımcı ve inşaat ekibini seçmek konusunda yardım ve tavsiye alın.

Kuzey Kıbrıs'ın Türk tarzı villalarının bazıları inanılmaz derecede güzeldir, iki katlı ve demir yerine dökme demirden yapılmış balkonlara sahiptir. Bu tür villalarda dördüncü yatak odasına sahip olmak bile mümkündür, ancak Kuzey Kıbrıs'ta iki yatak odalı bir ev bulmak oldukça nadirdir. Bu tür Kuzey Kıbrıs villalarının çoğunda üç yatak odası bulunmaktadır. Garajlar ve tam merkezi ısıtma Kuzey Kıbrıs'ta nadir görülse de, bunlar genellikle genişletilebilir; bunun yerine, havalandırma ve soğutma için genellikle klima kullanılır. Açık şömineler, Kuzey Kıbrıs'taki Türk tarzı villalarda yaygın bir özelliktir, ancak her zaman değil.

Daha geleneksel Kıbrıs köylerindeki birçok evin bahçesi genellikle bir yüzme havuzunu barındıracak kadar büyüktür, ancak hepsinde değildir. Normal arsa büyüklüğü, bir "evlek" veya yarım bir donum, bir donum ise nadirdir. Elbette, Kuzey Kıbrıs villalarında yaşayan herkes bir yabancı gayrimenkul yatırımcısı değildir; bu tür bir evde bulunuyorsanız, hatta komşularınızın Türk Kıbrıslı olabileceğini veya önceki sahibinin Kıbrıslı olduğunu keşfedebilirsiniz!

Şu anda birçok Kuzey Kıbrıs gayrimenkul geliştiricisi, çoğunlukla Türk Kıbrıslı şirketler, bu tasarımdaki yeni evler inşa etmektedir; bu nedenle, satılık olanlar genellikle bu kadar yeni olmayan önceki sahiplerden olan "ikinci el" villalardır. Evlerin fiyatı ve kalitesi, olanaklarına, kalitesine ve konumuna bağlı olarak 50,000 ile 60,000 sterlin arasında değişebilir.