Kuzey Kıbrıs: Günleri güneşli ve daha az stresli olan bir ülke

Kuzey Kıbrıs: Günleri güneşli ve daha az stresli olan bir ülke

Güneşte sentezlenen D vitamini, kemik sağlığını iyileştirmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, beyni korumaya, vücuttaki fazla yağları gidermeye ve dişleri güçlendirmeye yardımcı olur. Güneşin zihnimiz üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır.

Kıbrıs, dünyadaki en yüksek güneşli gün yüzdelerinden birine sahiptir. İklimi kadar doğal güzelliği de cezbedicidir. Sakinlerin mutluluğu, havasının güzelliğini anlamanıza yardımcı olabilir.

 

Büyülenmeye hazır mısınız?

Altın rengi kumsalları ve muhteşem masmavi denizi ile Kuzey Kıbrıs gerçekten muhteşem.

Sahilde dinlenirken mutluluğunuzu ikiye katlayabileceğiniz birkaç benzersiz site var. Panjurlu Maraş (Maraş), son derece şaşırtıcı olan Palm Beach’te uzaktan görülebilir. İskele’deki Long Beach (Trikomo) ve Karpaz’daki Golden Beach mutlaka görülmesi gereken yerlerdir. Denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmanın yolları hiç bitmeyecek. Kuzey Kıbrıs, gezegende yaşamak için en eşsiz yerlerden birini sunuyor.

Kuzey Kıbrıs’ta, diğer Avrupa ülkelerinde zor olan oturma izni almak oldukça basittir. Bir kıbrıs  avukat aracılığıyla veya internet üzerinden başvuru yapmanız durumunda, uygun prosedür tamamlanır tamamlanmaz oturma izninizi alabilirsiniz.

 

Gece hayatı büyülü, tıpkı gündüzü gibi…

Kıbrıs aynı zamanda ünlü gece hayatıyla da ünlüdür. Kuzey Kıbrıs’taki hemen hemen her şehir, güneş doğana kadar parti yapabileceğiniz harika gece kulüpleri sunar.

Akşama kadar güzel vakit geçirebileceğiniz birbirinden farklı mekanları bünyesinde barındıran Gazimağusa’nın Eski Kent bölgesinde her dakika harika anılara dönüşebilir. Old City’deki eğlence sizi tatmin etmiyorsa gecenize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Elbette Las Vegas’takilere benzer kumarhaneler de vardır.Kıbrıs’ta hayatın hızına yetişmek neredeyse imkansız, bu yüzden adaya Akdeniz’in Las Vegas’ı deniyor.

 

Dünyanın en güvenli şehirleri hangileri?

Dünyanın en popüler turistik yerlerinden bazıları da yüksek suç oranlarıyla ünlüdür. Bu şehirlerin aksine Kuzey Kıbrıs şehirleri dünyanın en güvenli şehirleri listesinde olmayı hak ediyor…

Kuzey Kıbrıs’ta ikamet ettikten sonra, burada yaşayanların nadiren kapılarını kilitlediğini fark edeceksiniz ve bu, insanların kendilerini rahat hissedecekleri daha fazla yer olmasını dilemenize neden olur.

Ayrıca buraya tıklayarak Kıbrıs’ta tatil yapma hakkında öneriler okuyabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak