Kuzey Kıbrıs Evinizi Kiralamak Karlı Mı?

Kuzey Kıbrıs Evinizi Kiralamak Karlı Mı?

Kuzey Kıbrıs’ta kira geliri elde etmek isteyen emlak yatırımcıları için, Kuzey Kıbrıs emlak yatırımının yıllık ortalama %10’un üzerinde kira getirisi elde edeceği projeksiyonu ile harika fırsatlar var.

Öngörülen kira gelirinin yüzdesi, mülk türlerine, sağlanan olanaklara, konuma ve mevsime bağlıdır. Kar, mülkteki mobilya ve diğer ekipmanların standartlarına göre de değişebilir. Ayrıca, Kuzey Kıbrıs mülkünden elde edilen ortalama gelirin, iki ana kiralama türüne göre farklılık gösterdiğini belirtmek de önemlidir. Tüm yıl boyunca kiralamalar, tatil kiralamalarından daha küçük bir yatırım getirisi yüzdesi sağlar, ancak bunlar daha “sorunsuz” ve güvenilir bir yatırımdır.

Kira geliri ayrıca, mülkün tüm yıl boyunca (dört mevsim) kiralamaya uygun olup olmayacağına veya mal sahibinin mülkü yılın bazı mevsimlerinde kişisel kullanıma sokma niyetinde olup olmamasına bağlıdır. Çoğu mülk sahibi, tatil kira gelirini bir yatırım getirisi ve devam eden mülkiyet maliyetlerine kesintisiz bir katkı olarak görür.

Tüm yıl boyunca kira geliri bekliyorsanız, yatırım amaçlı mülk satın alırken ısıtmalı kapalı yüzme havuzlu bir tatil evi aramanız tavsiye edilir. Alternatif olarak, yıl boyunca kira getirisi sağlayabilecek şehre yakın bir mülk düşünebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs evinizi kiralamak 2
Kuzey Kıbrıs evinizi kiralamak 2

Kuzey Kıbrıs Evinizi Kiralamak Karlı Mı?

Kış mevsiminde tatil için Kuzey Kıbrıs’a gelen ziyaretçiler ya bir şehir molasına ihtiyaç duyacak ya da kapalı yüzme havuzuna girmek isteyeceklerdir. Kapalı yüzme havuzu olmayan ortak bir sitede denize sıfır veya sahile yakın bir eviniz varsa, kış sezonunda nadiren kira geliri elde edersiniz. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs evinizi kiralamak için deniz kenarı bir ev tercihinde bulunabilirsiniz.

İyi haber şu ki, uygun bir mülk satın alırsanız, kiralık yazlık dairenizden veya villanızdan büyük bir kazanç elde edebilirsiniz. Ancak, Kuzey Kıbrıs mülküne yatırım yaparken akıllıca bir seçim yapmak size daha fazla kazanç sağlar. Her ne kadar akıllıca yatırım yaparsanız, tatil kiralamaları size tüm yıllık kiralamalardan daha fazla gelir sağlayabilir. Tesisiniz, tesislere erişim açısından da tatilcilerin standartlarına ve tercihlerine uygun olmalıdır.

Mağazalara, restoranlara, barlara ve diğer olanaklara yürüme mesafesinde bulunan bir mülkün kiralanma şansı daha yüksektir. Bazı turistler hiç araba kiralamamayı tercih edebilir ve kiralasalar bile mülkünüzün bu tür tesislerin etrafında yer alması büyük bir artıdır. İyi bir tatil kiralama işi için ortak veya özel yüzme havuzlu bir mülk gereklidir. Mülkünüzün içinde ve çevresinde ne kadar çok eğlence tesisi bulunursa, turistler ve diğer ev arayanlar için o kadar çekici hale gelir. Kısacası, güzel bir alanda eviniz varsa Kuzey Kıbrıs evinizi kiralamak her zaman kazanç getirecektir.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’tan bir ev satın almak istiyorsanız buraya tıklayarak bölgede kimlerin ev sahibi olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak