Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında bilmeniz gerekenler

Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında bilmeniz gerekenler

Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın almak oldukça kolaydır ve fiyatlar mevcut olanaklara ve konuma göre farklılık gösterir. Forbes Magazine’e göre, Kuzey Kıbrıs, deniz kıyısında mülk satın almak için dünyada en iyi yerdir. Bölge, düşük yaşam maliyeti ve hoş ortamı nedeniyle emeklilik veya yatırım için idealdir.

Covid pandemisi sırasında mülk satın alabilir miyim? Evet, depozito yatırmanıza, evi tutmanıza (ne kadar sürerse sürsün) ve geldiğinizde satın alma işlemini tamamlamanıza izin vermek için satıcılarla anlaşmalar yaptık. Bu tekniği birden çok özellik ile başarıyla kullandık.

Kuzey Kıbrıs’ta emekli olmak kolay mı? Müşterilerimizin çoğu, güzellik, düşük maliyet ve hava koşulları nedeniyle emekli olmak için buraya taşınır. Buradaki Ex Pat’lerin çoğu emeklidir. Aslında, iş bulmak için ekstra izin gerekiyor, bu yüzden burada emekli olmak çalışmaktan daha kolay.

Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında
Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında

Ya Yaşam Maliyeti? Genel olarak, burası Akdeniz çevresinde gayrimenkul satın almak için en ucuz yerlerden biridir. Yüksek fiyatlı olan birkaç şey vardır, ancak genel olarak yaşamak için gerekli ihtiyaçların çoğu ucuzdur. Villalar ve Daireler özellikle ucuzdur.

Yaşamak için Kuzey Kıbrıs’a taşınmak istiyorum. Peki ya ikamet? Son zamanlarda ikamet başvuru süreci çevrimiçine taşındı ve kolaylaştırıldı. Tüm ülkeler gibi, ikamet için de kurallar vardır, ancak genel olarak hemen hemen herkes buna hak kazanır. Yerel Polis Karakolundaki Göçmen Bürosu ile başlayan ve biten adım adım bir süreç vardır.

Yatırım yapıp kendi ülkemde yaşamaya devam edebilir miyim? Evet, her gün oluyor. Aslında süreç o kadar yaygındır ki, tam olarak bu prosedürde uzmanlaşmış bir kişiye sahibiz. Kuzey Kıbrıs’taki tüm emlakçılar arasında, yatırım işlemlerini yürütmek için Busy Bees en iyi seçiminizdir.

Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında
Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında

Busy Bees’in evimi satmasına neden izin vermeliyim? Kuzey Kıbrıs’taki en büyük emlak acentesi olmamızın bir nedeni var: Daha fazla ev satıyoruz! Envanterimizin büyüklüğü nedeniyle, daha fazla villa ve daire seçeneğimiz var. Bu, müşterilere daha fazla seçenek sunar ve o özel Villa’yı aramak için daha fazla zaman harcarlar. Denklem basittir: Satılık daha fazla mülk, daha fazla müşterinin arama yapmasına eşittir. Sağduyu, Busy Bees Emlak Acenteleri ile evinizi daha hızlı satacağınızı söylüyor.

Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında
Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında

Bir evi şahsen görebilir miyim? Sorun yok; ziyaretinizin maliyetine bile yardımcı olacağız. Adayı kendiniz görmeniz için bir İnceleme Gezisi düzenlenebilir. Havaalanı taksi, otel, yemek ve hatta uçak biletleriniz konusunda yardımcı olabiliriz. İhtiyacınız olan her şeyi, hazır hale getirmeye çalışacağız.

Ayrıca buraya tıklayarak Kuzey Kıbrıs emlak piyasası hakkında farklı bir yazımızı okuyabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak