Kuzey Kıbrıs Covid-19 Seyahat Tavsiyesi

Kuzey Kıbrıs Covid-19 seyahat tavsiyesi

Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret eden kişilerin KKTC Passenger uygulamasını doldurmaları ve gerekli tüm belgeleri sağlamaları gerekmektedir. Uygulama aşağıdaki https://adapass.gov.ct.tr adresinden indirilebilir.

Uygulama, belgeleri yüklemek için telefonunuzun kamerasını kullandığından, dizüstü veya masaüstünde çalışmayan bir form, bir dizüstü veya masaüstü bilgisayar yerine bir mobil cihazda doldurulmalıdır. Form İngilizce olarak sağlanır; Lütfen Varış Ülkesi alanının geldiğiniz ülkeyi değil, çıkış yaptığınız ülkeyi ifade ettiğini unutmayın.

Formu doldurduktan sonra aşı sertifikalarınızı (bu, QR kodlu resmi sertifika olmalıdır) ve PCR test sonuçlarınızı göndermeniz istenecektir.

Belgelerinizi yükleyemiyorsanız endişelenmeyin; Kuzey Kıbrıs’a geldiğinizde ibraz etmeniz gereken formu yazdırabilir ve belgelerinizi forma ekleyebilirsiniz. Belgelerinizin fotoğrafını çekerken, kameranızı QR koduna odaklayın. Ayrıca mümkünse, bunu aydınlık bir ortamda gerçekleştirin veya yardım için telefonunuzun fenerini kullanın.

Kuzey Kıbrıs Covid-19 Seyahat Tavsiyesi
Kuzey Kıbrıs Covid-19 Seyahat Tavsiyesi

Kuzey Kıbrıs Covid-19 Forum Gönderimi ve Sonrası

Formunuzu başarıyla gönderdikten sonra, daha sonra yazdırabileceğiniz bir PDF olarak kaydetmenize izin verilecektir. Adanın adapass sistemi ile kullanılmak üzere bir QR kodu içeren doldurulmuş giriş formu aşağıda görüntülenmektedir. Belgelerinizi yükleyemediyseniz, sınır geçiş prosedürünü hızlandırmak için yine de formun geri kalanını doldurmalı ve yazdırmalısınız.

Sistem 6 Eylül 2021’de yayına girdi; ancak, gezginler kayıt yaptırmadan 27 Eylül’e kadar Kuzey Kıbrıs’a girebilecekler. Sisteme kayıt olmamanız durumunda aşı kanıtlarınızın ve PCR testinizin basılı kopyalarını getirmeniz gerekmektedir. Mümkünse, restoran, bar ve diğer yerlere girerken QR kodunun taranmasına ihtiyaç duyacağınız için sisteme kayıt olmanız önerilir.

Adayı elektronik bileklikle evde karantinaya alması gereken herkese, Güvende Kal uygulamasını indirmeden önce https://kktckarantina.com adresinden elektronik bileklik ücretini ödemesi gerektiği hatırlatıldı. Yolcular bileklik ücretini ödedikten sonra Güvende Kal uygulamasını aktif hale getirmek için sisteme girmeleri gereken bir kod alacaklardır.

Güvende Kal ve kktckarantina uygulamaları Adapass sistemine dahil edilerek turistlerin kolaylıkla ulaşımı sağlanacak. Adapass sistemi içinde PCR testlerini tanıma seçeneği, 6 Eylül’den sonra adayı ziyaret eden turistler için bir gelişme olarak uygulanacaktır. Kuzey Kıbrıs Covid-19 tavsiyesi metnindeki uygulamaları yaparak sorunsuz bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’a geldiğinizde, ziyaret edebileceğiniz yerleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak