Kıbrıs'ta Satılık İskele Mülkü

İskele'nin uzun altın kumsalları, en ünlü özelliklerinden biridir. Şüphesiz Kuzey Kıbrıs'ın en beğenilen plajlarından biri, İskele'de bulunan Long Beach'dir. Plaj, güneşlenme şezlongları, plaj barları ve ince kumlarla birlikte sahil boyunca uzanan mil uzunluğunda bir yürüyüş yolu ile tamamlanmıştır. Ayrıca palmiye ağaçlarıyla çevrili bir yürüyüş yolu ve çocuklar için oyun alanlarıyla da övünmektedir.

Muhteşem İskele şehri, Gazimağusa'nın kuzey ekseni üzerinde yer almaktadır. Şehir, Türk Cypriot mahallesi olan İskele'nin, adanın güney sahilindeki Larnaka şehrindeki yerinden taşınmasını kutlamak için "Yeni İskele" olarak bilinir. İskele İkon Müzesi ve on altıncı yüzyıldan kalma St. James Kilisesi (Panagia Theotokos Kilisesi) şehrin merkezindedir. Birçok turist çeken yıllık uluslararası bir halk dansları festivali İskele'de düzenlenmektedir. İskele, ziyaretçilerin Long Beach'de oynamaktan keyif aldığı, altın ve kumlu sahil şeritleri ile en çok bilinen yerlerden biridir.

İskele şehri sürekli olarak büyümekte olup, kıyı boyunca birçok yeni konut yapısı bulunmaktadır. İskele'den, adanın doğu ucunda bulunan Karpaz Milli Parkı bölgesinde yumurta bırakan vahşi eşekleri ve kaplumbağaları görebilirsiniz. Karpaz'a giderken sakin balıkçı köyü Boğaz'a uğrayacak ve ayrıca beş yıldızlı lüks otellerden birinde konaklama imkanı bulabileceğiniz Bafra plaj bölgesini göreceksiniz. Kuzey Kıbrıs'ın İskele bölgesinde keşfedilecek birçok küçük köy bulunmaktadır. Ziyaretçiler, bu noktadan Kantara Kalesi kalıntılarını keşfedebilirken Akdeniz'in büyüleyici manzaralarını seyredebilirler. İskele, Ercan Havalimanı'ndan yaklaşık 45 dakika uzaklıktadır.

Neden İskele Long Beach Bölgesi Kuzey Kıbrıs'ta denize sıfır mülk satın almak için en iyi yerdir?

Yurtdışında yaşamak veya yatırım yapmak isteyenler için, Kuzey Kıbrıs'ın İskele Long Beach bölgesi, Forbes Dergisi'ne göre dünyanın en iyi yatırım yeri olarak kabul edilmektedir. Forbes Dergisi'nin yaptığı 2021 Küresel Gayrimenkul Anketi, dünya çapında yaşamak ve yatırım yapmak için en iyi yerlerden biri olarak İskele'yi belirlemiştir. Yıllık endeksi, yurtdışı gayrimenkul yatırımları için dünyanın en iyi konumlarını sıralarken çeşitli parametreleri dikkate almaktadır. Güçlü kiralama pazarları, İskele bölgesini cazip bir yatırım yeri haline getirmektedir. İskele, Kuzey Kıbrıs'ta mülk yatırımı için en uygun olan beş bölgeden biri olarak tanınmaktadır. İskele, güzel, mavi ve yeşil çizgili sahil şeridi ile tanınmaktadır.

İskele şehri, sürekli olarak gelişen bir bölge olarak konumundan ve çeşitli turistik ve küçük ölçekli endüstriyel alanlardan faydalanmaktadır. Kıyısı, turistik cazibe merkezleri ve deniz ürünleri restoranları ile Iskele, turistler arasında popüler olan ve sadece Girne'den sonra en çok tercih edilen yerdir. İskele'deki çoğu plaj halka açıktır ve insanların denizin keyfini çıkarması için kolay erişim sağlar.

Şüphesiz, Kuzey Kıbrıs'ın en tanınmış sahil şeritlerinden biri, İskele Long Beach bölgesidir. Bu alan geniş bir turist ve yatırımcı çeşitliliği çekmekte ve son zamanlarda ticari ve mülkiyet yatırım merkezi olarak popülerlik kazanmıştır. Beyaz kumları, palmiye ağaçları, yürüyüş için açık alanlar ve sahil boyunca mil uzunluğunda sahili ile İskele Uzun Plaj, Kuzey Kıbrıs'ın en beğenilen turistik cazibe merkezlerinden biridir. Turistlerin ve yatırımcıların çoğunu çeken alan olan İskele kıyısı, balıkçılar için güzel bir limanı ve balık ve ziyaretçi tesisleri sunan restoranları içerir.

Kuzey Kıbrıs'ta yaşamak veya yatırım yapmak isteyen herkes, huzur ve sakinliği İskele Long Beach bölgesinde bulabilir. Huzur ve sükunet, hem yatırımcılar hem de turistler için önemlidir. İskele Long Beach, diğer sahil şeritlerinden farklı kılan farklı plajlara sahiptir. Bu plajlar arasında uzun yürüyüş ve bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, engelliler parkı, çalışan bir plaj barı ve restoranı ve yürüyüş boyunca palmiye ağaçları bulunmaktadır. İskele mülkleri, plaja yürüme mesafesindedir. Dünyada denize sıfır mülk yatırımı yapmanın en iyi yeri, Kuzey Kıbrıs'ın İskele Long Beach bölgesidir. Kuzey Kıbrıs, kulüpleri, casinoları ve diğer dünya bölgelerine göre daha uygun fiyatlı olan lüks otelleri içeren gelişmiş bir turizm endüstrisine sahip güvenli ve dostane bir adadır.

Düşük yaşam maliyetine ek olarak, ada sahili ve deniz, özellikle doğu sahilindeki İskele Long Beach, Kuzey Kıbrıs'ın ana çekicilik noktalarıdır. Forbes Dergisi'ne göre, "İskele'deki denize sıfır mülkler, sahile doğrudan erişimle 75.000 dolar (£54.600) 'dan başlıyor."

Kuzey Kıbrıs'ın İskele Long Beach Bölgesindeki Kiralık Mülkler

Eğer Kuzey Kıbrıs'ta, yıl boyunca kullanamasanız bile kira geliri getirecek mülkler arıyorsanız, talep gören popüler tatil yerlerinden birine yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs'ta, Kuzey Kıbrıs sahilinin İskele bölgesindeki iyi bakımlı ve iyi donanımlı bir deniz kıyısında tatil köyü olan Long Beach bölgesi en iyi seçenektir.

İskele Long Beach mahallesi, çeşitli fiyat aralıklarında başlayan stüdyo daireler ve spa, barlar ve özel havuzlu zemin kat daireleri ile geniş bir mülk çeşitliliği sunmaktadır. Long Beach bölgesindeki mülk satın alımları, mevcut seçeneklerin çeşitliliği nedeniyle her bütçeye uygun bir yatırım olup, alıcılar bazen beklediklerinden daha yüksek özellikli bir mülke sahip olabileceklerini fark ederler. Aile tatilleri için harika bir yer olan İskele bölgesi, birçok tamamlanmış ve devam eden projeye sahiptir ve yılın dört mevsimi boyunca yüksek talep oranlarına sahiptir.

İskele bölgesi, yerel ve yabancı yatırımcıları çekmek için yüksek etkili pazarlama faaliyetleri yapmaya devam etmektedir çünkü şu anda orada tamamlanmış ve yerleşime hazır birçok konut projesi bulunmaktadır. Özellikle yaz ve tatil sezonlarında, bölgedeki dairelerin çoğu tamamen rezerve edilir ve işgal edilir. Aileler ve tatilciler, denizde, büyük açık hava havuzunda veya iç mekan ısıtmalı yüzme havuzlarında yüzebilir ve oynayabilirler. Bölge, tenis ve basketbol sahaları, su sporları, spor salonu, spa, plaj voleybol sahaları ve futbol sahaları da dahil olmak üzere ziyaretçileri meşgul tutacak çeşitli etkinlikler sunmaktadır. Çeşitli dairelerde çocukların favori yerleri, su kaydırakları parkı ve diğer oyunlar sunulmaktadır.

İskele Long Beach bölgesi, mülk satın almak isteyen nakit alıcılar için birkaç seçenek sunmaktadır, bu da satın almadığınızda mülkten uzakta olduğunuzda ve keyfini çıkarırken endişelenmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir. Kuzey Kıbrıs'ta mülk kiralamak istiyorsanız, İskele Uzun Plaj bölgesindeki çeşitli seçeneklere göz atın.

İskele Kuzey Kıbrıs'ta yatırım yapmanın avantajları nelerdir?

Kuzey Kıbrıs'ta denizin yanında yaşamayı mı tercih edersiniz? Eğer öyleyse, İskele Şehri'nin yeni konut gelişmeleri ve çeşitli fırsatları sizi ilgilendirebilir. Kuzey Kıbrıs'ta tatil yaşam tarzı arayan kişiler genellikle İskele bölgesiyle başlarlar. İskele, konumu, hava kalitesi ve eşsiz Long Beach avantajı nedeniyle son zamanlarda popülerlik kazanmıştır. Bunlar, İskele'ye yatırım yapmayı cazip kılan birkaç özellikten sadece birkaçıdır.

Bir adada yaşamak ve zaman zaman yüzebilmemek bazen stresli olabilir. Örneğin, adanın ortasında bulunan Lefkoşa, deniz manzarasına sahip değildir. İş merkezi ve başkent şehri olduğu için birkaç nedenle seçilmiştir. İskele ve Dipkarpaz, Kuzey Kıbrıs'ın en sevilen tatil yerlerinden ikisidir. Ancak Girne'nin merkezinde hiçbir yüzme alanı yoktur. Su kenarına gitmek için genellikle doğu ve batıya seyahat etmeniz gerekir ve genellikle suya ulaşmak için tesisleri kullanmanız gerekir. Kuzey Kıbrıs'ın kıyı şehirlerinden biri olan İskele, Kuzey Kıbrıs'ın mücevherlerinden biridir. İskele için belirgin bir avantaj olan Long Beach'e sahiptir. Sadece karşıya geçerek herhangi bir yerde yüzebilirsiniz.

Kullanım açısından, bir binanın eski bir binadan daha iyisi seçilir. Şehirdeki yapıların çoğunun yeni olması, İskele'nin hem turistler hem de yerel halk için cazibesine büyük ölçüde katkıda bulunur. Kuzey Kıbrıs'a ilgi duyan herhangi bir yatırımcı, bunun açık bir avantaj olduğunu görecektir. İskele'deki apartman kompleksleri, Kuzey Kıbrıs'ın diğer bölgeleriyle karşılaştırıldığında özel bir konfor sunar. Örneğin, Girne'de bir ev satın almak istiyorsanız, nakit ödeme yapmanız veya bir banka kredisi almanız gerekebilir, ancak İskele bölgesindeki konut projelerinden sorumlu inşaat firmalarından kredi alabilirsiniz.

İskele'deki birçok inşaat firması, şu anda yüzde 30 peşinat veya teslimatta yüzde 40'a kadar ve kalan yüzde 30'unu faizsiz olarak 24 veya 48 ay içinde ödeme ayarlayabilir. Müşteriler, basit bir ödeme planından yararlanır ve bu nedenle daha büyük bir güvene sahiptir. Mülk yatırımları, İskele bölgesinde karlı olarak görülmektedir. Kuzey Kıbrıs gayrimenkul piyasasında yatırımcılar için, özellikle İskele bölgesinde, kısa vadeli kira geliri elde etmek avantajlı olabilir. Bölge, yerel halk ve turistler için tatil yeri olarak popüler olduğundan talep sürekli olarak yüksektir.

Aylık veya yıllık olarak ev kiralamak yerine, İskele'den mülk satın alanlar, bunları kısa bir süre için kiraya vererek çok daha büyük kira geliri elde edebilirler. Birkaç inşaat firması, hizmet ücretine karşılık olarak ev sahibi olmayı yerine getirmekte ve bu da yatırım mülklerinin bir artı kazanç modelini içerir.

Tüm bu özellikler göz önüne alındığında, yatırımcıların İskele'ye yatırım yapmaya daha fazla ilgi gösterdikleri açıktır. Artan ilgiye yanıt olarak, inşaat firmaları da İskele'yi kullanmaktadır. Başlayan her yeni girişim, öncekilerden daha çekici ve daha hazırlıklıdır. Başka bir deyişle, Kuzey Kıbrıs'ın İskele bölgesi, tipik tatil kır evlerinden ziyade markalı konut gelişmeleriyle daha çok bilinmeye başlıyor.

İskele'de, yaşam ve işin bir araya geldiği Kuzey Kıbrıs'taki şehirlerden biridir. Büyük bir kar elde etmenin ve rahat bir tatil yapmanın harika bir yolu, İskele bölgesine yatırım yapmaktır.