Kuzey Kıbrıs Kiralama Garantisi
Birçok kişi Kuzey Kıbrıs gayrimenkulüne yatırım yapmanın faydalarını fark etti. İnsanların mülklerini kiralayabilmeleri ve değeri yükselirken kiralardan para kazanabilmeleri her zaman harika bir fırsattır. Hatta bazıları, bir daire satın alıp kalıcı olarak kiralamanın, paralarını düşük faizli veya faizsiz bir banka hesabına yatırmaktan daha iyi bir yatırım olduğuna inanıyor. Daireler ve villalar, özellikle yüksek sezonda (Mayıs-Kasım) yoğun talep görmektedir. Her yıl satın alma fiyatının %5 ila %10’u arasında kazanç elde etmek mümkündür.


Kuzey Kıbrıs kiralama
Taşınmazın deniz manzaralı olması büyük bir avantajdır. Bir teras veya balkon olması da bir artıdır. Villa daireler için ortak havuz veya özel yüzme havuzunun olması da çok önemlidir. Spor salonu, spa ve restoran gibi diğer tesisler de değerlidir. Turist denilince ilk sırayı villa, ikinci sırayı apartman ve üçüncü sırayı da şehir evi tercih ediyor. Doğru lokasyondaki mükemmel villa, en yüksek getiriyi sağlayan mülk türüdür. Ayrıca konumun bakımlı olup olmadığını ve sahile yürüme mesafesinde olup olmadığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Bir inşaat şirketinden yeni mülk satın alırsanız ve kendiniz kiralayamazsanız, inşaat şirketi size yıllık veya geçici kiracı bulmanıza yardımcı olacaktır. %20-30 kar için evinizin kiralanmasını ve yönetimini içeren kapsamlı bir “anahtar teslimi” kiralama paketi sunarlar. Bu, inşaat şirketine ve mülkün türüne göre değişir.

Bazı inşaat şirketleri, mülkünüz kiralanmış olsun ya da olmasın, her yıl satın alma fiyatının %5-7’si arasında kira geliri elde edeceğinizi gösteren bir kira garantisi vermektedir. Düşük sezonda evinize 1-2 hafta, yoğun sezonda 1-2 hafta erişim hakkınız vardır.