Kuzey Kıbrıs Emlak Piyasası Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın almak oldukça kolaydır ve fiyatlar mevcut olanaklara ve konuma göre farklılık gösterir. Forbes Magazine’e göre, Kuzey Kıbrıs, deniz kıyısında mülk satın almak için dünyada en iyi yerdir. Bölge, düşük yaşam maliyeti ve hoş ortamı nedeniyle emeklilik veya yatırım için idealdir.

Kuzey Kıbrıs’ta emekli olmak kolay mı? Müşterilerimizin çoğu, güzellik, düşük maliyet ve hava koşulları nedeniyle emekli olmak için buraya taşınır. Buradaki Ex Pat’lerin çoğu emeklidir. Aslında, iş bulmak için ekstra izin gerekiyor, bu yüzden burada emekli olmak çalışmaktan daha kolay.

Ya Yaşam Maliyeti? Genel olarak, burası Akdeniz çevresinde gayrimenkul satın almak için en ucuz yerlerden biridir. Yüksek fiyatlı olan birkaç şey vardır, ancak genel olarak yaşamak için gerekli ihtiyaçların çoğu ucuzdur. Villalar ve Daireler özellikle ucuzdur.

Yaşamak için Kuzey Kıbrıs’a taşınmak istiyorum. Peki ya ikamet? Son zamanlarda ikamet başvuru süreci çevrimiçine taşındı ve kolaylaştırıldı. Tüm ülkeler gibi, ikamet için de kurallar vardır, ancak genel olarak hemen hemen herkes buna hak kazanır. Yerel Polis Karakolundaki Göçmen Bürosu ile başlayan ve biten adım adım bir süreç vardır.