Kıbrıs Emlak Fiyatları

Kıbrıs Emlak Fiyatları

Turizm ve eğitim ülkelerinden birisi olan Kıbrıs, emlak konusunda da çok fazla rağbet görüyor. Eski dönemlerden bu dönemlere kadar her türlü ilgiyi gören ve turistik açıdan muhteşem bir ziyaret merkezi olan Kıbrıs’ta, ilk defa ziyaret eden birçok insan ömür boyu yaşamak isteyebiliyor. Doğanın güzelliğini, havanın ve suyun berraklığını gören birçok insan bu bölgedeki emlak fiyatlarını da merak ediyor. Ancak emlak fiyatları evin bulunduğu ilçeye, konuma, ev sahibi taleplerine ve projenin büyüklüğüne göre değişiyor. Bizler de, genel anlamda güncel olabilecek seviyede Kıbrıs emlak fiyatları hakkında detaylı bilgiler aktardık.

Eski zamanlarda genellikle sterlin para birimiyle alışverişler yapılırken, son dönemlerde emlak satışlarında da TL değeri üzerinden ilerleme kaydediliyor. Peki genel anlamda bakacak olursa, Kıbrıs emlak fiyatları ne durumda?

  • Lefkoşa Emlak Fiyatları

Lefkoşa bölgesinde ev fiyatları genellikle 24-25 bin sterlinden başlıyor. Ancak bu durum evin durumuna, konumuna ve türüne göre de değişebiliyor. Özellikle bu bölgede 800 bin sterlin civarına da ev bulabilirsiniz. Tabii ki evin villa kategorisinde yer alması da fiyatı artıracaktır. Ancak, Lefkoşa bölgesinde ev almadan ve Kıbrıs emlak fiyatları incelemesi yapmadan evvel, bu bölgenin kalabalık olduğunu bilmelisiniz. Lefkoşa başkent olduğundan dolayı kalabalıktır ve birçok iş merkezine ev sahipliği yapar.

  • Girne Emlak Fiyatları

Girne bölgesi, emlak açısından en çok dikkat çeken bölgelerden birisidir. Turistik amaçlı bir çok ziyaret genellikle Girne bölgesine de yapılmaktadır. Burada evlerin başlangıç fiyatı genellikle 26-27 bin sterlin olur. Ancak milyonlarca sterlin de harcayarak daha lüks ve manzaralı bir villa bulabilmeniz mümkün. Günlük kiralık daire fiyatları 200 TL gibi bir tutardan başlarken, villa fiyatları ise 800-900 TL civarındadır. Girne’de günü birlik ev tutarak tatil yapmanız cazip olacaktır. Kıbrıs emlak fiyatları en çok artan bölgelerden birisi de Girne bölgesiyle beraber İskele bölgesidir.

  • Gazimağusa Emlak Fiyatları

Genellikle öğrenci bölgesi olarak bilinen Gazimağusa’da daireler için fiyatlar 16 bin Sterlin seviyelerindedir. Ayrıca villa gibi lüks evleri de 70-80 bin sterline bulabilirsiniz. Bölgede çok fazla yeni konut olmadığı için fiyatlar gayet uygundur. Genellikle yeni yapılar, İskele bölgesine yapılmaktadır.

kıbrıs emlak fiyatları
kıbrıs emlak fiyatları
  • İskele Emlak Fiyatları

Turistlerin bir diğer uğrak noktası olan İskele’de sürekli yeni inşa edilen yapıları görmek mümkün. Birçok inşaat firması, turistlerin gözdesi ve tatil merkezi olan İskele bölgesine yöneldiler. Burada ev ve villa fiyatları, diğer bölgelere nazaran biraz daha yüksek diyebiliriz. İskele bölgesinde daire fiyatlarının en düşük fiyatı 25 bin Sterlin. Bu bölgedeki villa fiyatları ise 75 bin Sterlin’den başlıyor. Aylık villa kiralama fiyatları 500 Sterlin, günlük ev fiyatları de 200 Sterlin seviyelerinde. Ancak, normal bir kiralık dairede oturmak istiyorsanız bu fiyatlar da 1.500-2.500 TL aralığındadır.

  • Güzelyurt Emlak Fiyatları

Güzelyurt bölgesine adım attığınız andan itibaren, muhteşem bir portakal kokusu burnunuzu saracaktır. Bu bölgede ODTÜ Kalkanlı Kampüsü projesi de bulunmaktadır. Son dönemlerde yapılan yatırım çalışmaları, Güzelyurt bölgesine de olumlu bir şekilde yansıdı. Özellikle bu bölgede yer alan Güzelyurt KYK Yurdu da gizli bir avantaj diyebiliriz.

Güzelyurt bölgesinde satılığa çıkarılan evlerin başlangıç fiyatı 40 bin Sterlin seviyelerinde. Ayrıca kiralık daire fiyatlar da 2.000 TL seviyelerinden başlangıç yapıyor.

  • Lefke Emlak Fiyatları

Buram buram tarih kokan Lefke bölgesi, yeşilliklerin bol olduğu bir bölgedir. Tertemiz havasıyla ve doğayla iç içe olan bölgenin, ayrıca görmeye değer tarihi dokuları da vardır. Lefke bölgesindeki emlak fiyatlarına da bakacak olursak, buradaki satılık dairelerin 26 ila 30 bin Sterlin seviyesinde başlangıç yaptıklarını görebiliriz.

Lefke bölgesinde sıradan bir daire kiralamak istiyorsanız, peşin bir ödeme yapabilirsiniz. Örneğin yıllık bir ödemesi 14-15 bin TL olan evin aylık ödemesi de ortalama 1.200 TL seviyelerindedir. Lefke ve Gazimağusa bölgelerinde ev kiralamak istediğinizde, 1 yıllık kirayı peşin vermeniz istenebilir.

Buraya tıklayarak Kıbrıs’ta ev alırken ödenen harç bedelleri hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak