Sıkça Sorulan Sorular

Bilgilere Buradan Ulaşabilirsiniz.

Sorular

Kuzey Kıbrıs'ta yaşamak için vize gerekli mi?

Evet. Kuzey Kıbrıs, ikamet statüsü için vize gerektirir. İngiltere'den ve diğer büyük Avrupa ülkelerinden gelen kişiler, varışta otomatik olarak 3 aylık vize alırlar. Oturma iznine başarılı bir şekilde başvurmanız şartıyla (kalıcı olarak yerleşmeyi planladığınız anlamına gelir), bu sürenin uzatılması verilebilir. Tipik olarak, vize süreci uzun ve yorucu olabileceğinden, birçok kişi bir avukat tutmayı tercih eder.

Kuzey Kıbrıs'ta bir avukatın ortalama fiyatı nedir?
Genel olarak, avukatlar bir satın alma sözleşmesi için yaklaşık 1.000 - 1.300 £ ve izin için 300 £ alır. Bu ücret, Kuzey Kıbrıs'ta yaşamak için gerekli tüm başvuruların işlenmesini kapsar. Avukatlar ayrıca işlemlerin geçerliliğini ve yasallığını sağlamaya yardımcı olur.
Mali ve resmi işlemlerin geçerliliğini ve yasallığını nasıl garanti ederim?

Daha önce belirtildiği gibi, yerel bir avukatın çalıştırılması gerekli değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir. Genel bir ücret karşılığında, bir avukat, yerel hükümet ofislerindeki işlemleri şahsen takip edecektir. Ayrıca, avukat, Satış Sözleşmenizin siz ve mülkün geliştiricisi tarafından imzalanmasını kontrol ederek yasallığını ve gerçekliğini garanti eder. Ev sahibi olmak için izin gereklidir.

Tahmin etmem gereken ek vergiler, ücretler veya masraflar var mı?

Elbette, herhangi birinin isteyeceği son şey, beklenmedik suçlamalarla şaşırmaktır. Aşağıda, uygulanan genel vergiler, ücretler veya harçların bir listesini oluşturduk:
Kuzey Kıbrıs'ta satın alınan herhangi bir mülk için, şu anda% 5 olan KDV ve 6 olan bir tapu harcı ödemesi gerekmektedir. %. Tapu, tapu sizin adınıza tescil edildikten sonra Sicil Dairesine ödenir ve anahtarlar size ait olduktan birkaç ay sonra ödenebilir. Bu yüzdelerin satış fiyatı değil, mülkün devlet değerlemesi olduğuna ve bu değerin genellikle gerçek satış fiyatından önemli ölçüde daha düşük olduğuna dikkat etmek önemlidir.
Ayrıca, alıcıların ödemesi gereken küçük bir sözleşme damga vergisi de vardır ve bu, bir satın alma sözleşmesi imzalanırken yapılacak% 0,5'lik bir ödemedir.
Projeye göre değişen su ve elektrik bağlantı ücretleri.
NOT: Vergi Daireleri, ilk kez yatırımcılara tapu ücretini% 3'e düşürme teşviki vermiştir.

Yurt dışından satın alabilir miyim?

Noyanlar'da yurt dışında yaşayanlar da dahil olmak üzere müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Mülk satın almakla ilgileniyor ancak hemen seyahat edemiyorsanız, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Sadece bir soru gönderin ve ekip üyelerimizden biri sizinle iletişime geçecek ve süreç boyunca size kişisel olarak rehberlik edecek.

Kuzey Kıbrıs'ta mülk satın alırken gerekli belgeler nelerdir?

Pasaportunuz gerekli olan tek belgedir.

Kuzey Kıbrıs'ta yasal olarak kaç tane mülk sahibi olabilirim?

Şu anda, Kuzey Kıbrıs'ta kayıtlı yerel bir şirketiniz yoksa, tek seferde yalnızca bir mülke sahip olmanıza izin verilmektedir. Gayrimenkul Alım (Yabancılar) Kanunu ve diğer ilgili yönetmeliklere, 109 Sayılı Kanun'a göre, Yabancıların alımları bir dönümle sınırlıdır (dönüm, 1.600 yarda, 1.338 metrekare veya 14.400 ft. Kıbrıslı Türklerin% 51 aday hissedar olarak hareket ettiği Kuzey Kıbrıs'ta yerel bir şirket kaydetmediğiniz sürece 0,336 dönümlük arazi veya bir taşınmaz mülk.

Kuzey Kıbrıs'ta ne tür tapular var?

Muhtemelen, Kuzey Kıbrıs'ta mülk satın alırken duyacağınız en yaygın kelime “koçan (kochan olarak telaffuz edilir)” olacaktır. "Koçan", "tapu" anlamına gelir ve Kıbrıs Türk hukuk sisteminde Koçan'ın farklı türleri vardır:
1974 öncesi İngiliz veya diğer yabancı mülkiyeti
1974 öncesi Kıbrıslı Türk mülkiyeti
74 Sonrası Kıbrıslı Türk Mülkiyeti (KKTC Tapu olarak da adlandırılır): Bu mülkler, Kıbrıslı Türklere, Güney Kıbrıs'ta bıraktıkları toprakları (arazi / mülk takası) veya (arazi / mülk verilen) karşılığında Kıbrıslı Türklere verildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ("KKTC") Hükümeti. 1983 yılında çıkarılan KKTC Anayasası'na göre, düzeltilen ve KKTC tapusu olarak adlandırılan tüm tapu senetleri yabancılara serbestçe devredilebilir. Ünlü Annan Planı da bu mülklere uluslararası tanınırlık sağlıyor.
Leaseehold - KKTC Hükümetine ait olup 49 yıl veya daha uzun süreli kiralamalar verecek mülkler.

Kıbrıs'ta hangi para birimi kullanılmaktadır?

Kuzey Kıbrıs'ta kullanılan ana para birimi Türk Lirasıdır. ABD Doları, İngiliz Sterlini veya Euro gibi diğer ana para birimleri büyük kentsel alanlarda kabul edilir.

Kıbrıs hangi saat dilimine aittir?

Kuzey Kıbrıs'ta yerel saat Greenwich Ortalama Zamanından (GMT + 3) üç saat ileridedir.

Kuzey Kıbrıs'ta mevcut hava ve deniz limanları nelerdir?

Kuzey Kıbrıs'a Avrupa ve İngiltere'den Kuzey Kıbrıs'taki Ercan Havalimanı'na yapılan uçuşlarla hem denizden hem de havadan kolayca ulaşılabilir. Güney Kıbrıs'taki Larnaka Havalimanı'na da misafirlerin araba kiralayabilecekleri veya Kuzey Kıbrıs'a transfer yapabilecekleri uçuşlar vardır. Türkiye'den Gazimağusa ve Girne limanlarına günlük feribot seferleri bulunmaktadır. Bu feribotlar mesafeyi yaklaşık üç saatte kat ediyor.

Kuzey Kıbrıs'ta ulaşım ne durumda?

Kuzey Kıbrıs'ta yaygın bir ulaşım dolmuş. Bu dolmuş taksi / minibüsler Girne-Lefkoşa, Girne-Gazimağusa ve Gazimağusa-Lefkoşa arasında çalışıyor. Ayrıca gün boyunca Kuzey Kıbrıs'ın büyük şehirleri arasında sık otobüs seferleri vardır. Toplu taşıma araçları saat 19: 00'dan sonra daha az kıt hale geliyor ve hafta sonları hizmetler daha az düzenli oluyor. Ne yazık ki Güney'e otobüs seferleri yoktur, bu yüzden en iyi seçenek taksi veya araba kiralamaktır. Turistik yerlere ve bölgelere toplu taşıma araçlarının bulunmaması göz önünde bulundurulduğunda araç kiralama şiddetle tavsiye edilir. Gerekirse araç kiralama hizmetlerimiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Elektrik voltajı nedir ve kaç adet pimli fiş ??

Elektrik 240 Volttur, 3 uçlu fişler İngiltere'deki ile aynıdır.

Kıbrıs ne tür bir iklime sahiptir?

Kıbrıs, uzun, sıcak yazları ve kısa, hafif kışları ile bilinir. Ada genellikle 40 içine tutarlı yaz sıcaklıkları sağlayan, 300 gün süren görür o Belki aynı derecede önemli C., deniz sıcaklığı üstünde 16 ortalama sıcaklık şahit kış mevsimleri ile oldukça rahat yıl boyunca olduğu o C

anımda evcil hayvan getirebilir miyim?

Gerekli aşılama süreci bir karantina dönemini içerir ve yerel veterineriniz aracılığıyla kolayca koordine edilebilir.

Bir ziyaret ayarlayabilir miyim?

Kesinlikle. Size uygun bir tarih ayarlamak için bizimle iletişime geçin

Hakkımızda

Noyanlar Group of Companies

Noyanlar Group, Kuzey Kıbrıs Emlak Pazarında liderdir. 1973 yılında kurulduğundan bu yana, şirket ticari mülklerin yanı sıra 2800'den fazla hane sağlamıştır. Bu saygın şirket hakkında daha fazla bilgi edinmek için okuyun.

Devamını Oku
Card image cap

Bizi Arayın:

+90 392 444 60 60

7/24 hizmetinizdeyiz. Uzman kadromuz sorularınızı cevaplamak için beklemede. E-posta ile de iletişime geçebilirsiniz: info@noyanlar.com