lorem ipsum dolor sit

SOSYAL AKTİVİTELERİ HAZIR MÜSTAKİL YAŞAM PROJESİ

lorem ipsum dolor sit

ARSAYI ALMASI SİZDEN SOSYAL AKTİVİTE ALANLARI BİZDEN

lorem ipsum dolor sit

DİLEDİĞİNİZ ARSAYA DİLEDİĞİNİZ EV MODELİ ARTIK HAYAL DEĞİL

lorem ipsum dolor sit

DOĞA İLE İÇ İÇE BİR YAŞAMIN KAPILARINI AÇIN ÖTÜKEN’DE AÇIN

Ötüken New Life Homes

1

Ötüken size herşeyi sunuyor, doğa, dağ-deniz, şehir yaşantısına yakın, sakin, güvenli bir hayat...

Devamını oku

Sosyal Tesisler ve Donatılar

 • Kahve-cafe
 • Büfe
 • Market
 • Yeşil alanlar
 • Hobi ve fittness salonu
 • Açık hava oyun alanı

Proje anlatım şartnamesi

VIDEO

<a href="/noyanlargroup/videos/1051863484850270"
1

Kuzey Kıbrıs’ın Sahil Kasabası olan İskele Kenti’nde el değmemiş eşsiz kumsalı, tertemiz denizi ile herkesin gözbebeği Long Beach Sahili’nde Noyanlar Group olarak 1998 yılından itibaren yatırımlarımıza hız vermiş bulunmaktayız. Doğanın yeşili ve mavisi yaşamınızın temelleri olsun diye, Ötüken New Life Homes projemizin yerini, Long Beach sahiline sadece 2 dk mesafede bulunan Ötüken köyünün girişinde belirledik. Noyanlar olarak, Ötüken’deki 4. , ada genelinde ise 18. Paketimiz olma özelliğini taşıyan Ötüken New Life Projemiz, bahçeli yaşama yepyeni bir bakış açısı kazandırmak için tasarlanmıştır. Gün geçtikçe bölgenin gelişmesi, Long Beach sahil Projesine başlanması ve Mağusa - Karpaz Yolunun çift şerit olması ile Ötüken, kalabalıktan, trafikten ve gürültüden uzaklaşmak isteyenler için huzurun adresi olmuştur.

Ötükenin huzurlu atmosferinde, Long Beach sahiline 2 dk mesafede yerini alan Ötüken New Life Homes Projesi, müstakil yaşama yeni bir bakış açısı kazandırmak için hazırlandı. Denizin sesi ile uyanmak ve doğa ile iç içe bir yaşamın kapılarını açmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak Ötüken New Life Homes, 70 dönüme yayılmış, sosyal aktiviteleri hazır ilk parselasyon projesi olarak da dikkatleri üzerine çekmekte. Her biri en az 520 m2 olan arsalarımızdan dilediğinizi seçip, dilediğiniz ev modeline, dilediğiniz ödeme seçenekleri ve Noyanlar Group güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

“Hem arsanız, hem de eviniz size özel olmalı” düşüncesiyle yola çıktığımız projemizde, 115 arsa seçeneğimiz ve 12 farklı yeni villa projemiz ile müşterilerimize geniş bir yelpaze sunuyoruz. Sadece 12 modelle sınırlı kalmayan projemizde, müşterilerimiz ile ofislerimizde görüşerek, isterlerse mevcut 12 model seçeneğimiz üzerinde onlar için çalışma yapıyoruz, isterlerse de farklı bir proje hazırlıyoruz. 12 villa modelimiz hazır, 13. , 14. modelleri gelin birlikte hazırlayalım...

“Evinizdeki kadar çevrenizdeki huzur ve mutluluk da önemli” konseptinin büyük rol oynadığı projemizde, sadece arsa ve ev sahibi değil, güvenli, huzurlu, tertemiz ve keyifli bir sosyal çevreye de sahip olacaksınız. Aktivite merkezimizin tamamlanmasıyla birlikte, kahve, market, büfe, hobi salonu, fittness salonu, açık hava oyun ve spor alanları, anfi tiyatro, yeşil alan ve çok daha fazlası hizmetinizde olacak.

KAPAT

Sosyal Tesisler ve Donatılar

2

ÖZEL PROJE  UYGULAMASINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

    -     HİZMETLERİMİZ:

        Noyanlar şirketler grubu olarak,  Proje hazırlık (mimarlık-mühendislik) , Müteahitlik, Ücretsiz danışmanlık,                                                                  Kontröllük  hizmetleri vermekteyiz.      

    -    ARSA BELİRLEME VE İNCELEME:

 • Ötüken New life homes projemiz içerisinde yer alan 115 arsamızın her biri  en az 520 m2 olup, taban alanı olarak % 50 kullanım hakkına sahiptir. Toplam alan kullanım hakkı  ise arsa alanının 2.2’si olarak hesaplanabilir.  Kat sınırlaması bulunmamasına rağmen bizim önerimiz Ötükenin yapısını bozmamak ve bahçeli yaşamı muhafaza etmek adına 2 kattan fazla yapı uygulanmamasıdır.
 • Kendi arsanıza proje ve  müteahhitlik yaptırmayı düşünüyorsanız, arsanızın  koçanı ve haritasının fotokobisini inceleyebilmemiz ve size fikir verebilmemiz  için bize ulaştırmanız gerekmektedir.   
 • Arsa alıp proje yaptırmayı  düşünüyorsanız dikkat etmeniz gerekenler:

                    Arsanın yolu var mı ? (Yok ise asfalt ve kaldırım için ek bütçe ayrılmalıdır.)

                    Yolun – kaldırımın  konumu   

                    Elektrik geliyor mu ? (elektrik gelmiyorsa sağlamak için ayrıca bütçe ayrılmalıdır.)

                    Çevre faktörleri (güneş yönü, kod farkları, çevredeki binalar, manzara )

                    Altyapı durumu ve masrafları 

                    Zemin ve bölgedeki olumsuzluklar ve yaratabileceği  ek maliyetler 

                    Arsanın yol ile kod farkı , ihtiyaç varsa dolgu maliyeti kontrol edilir.

      

                     Ayrıca şehircilikten emirgameleri öğrenmemiz gerekmektedir:

                     Sınırlı bölge olup olmadığı 

                     Kat sınırlaması

                     Taban kullanım alanı

                     Toplam kullanım hakkı bilgileri alınır.

-        PROJE TASARIM:

        Özel proje görüşmelerimize başladığımızda, ilk olarak   proje tipi, ihtiyaçlarınız ve arsanızın  özellikleri üzerinde sohbet etmemiz gerekmektedir. Arsa içerisine doğru yatırım mı isteniyor inceleyip, Arsaya ve proje tipine göre size önerilerde bulunabiliriz.    

Evinizin tasarımında ihtiyaç duyduğunuz alanlar

Mahal sayısı

Yapı büyüklüğü

Ev içerisinde kaç birey yaşayacağı

Özel istek ve taleplerinizi 

Bütçenizi göz önünde tutmalıyız.

      

      Dilerseniz daha önce hayata geçirdiğimiz  örnekler ya da yeni tasarladığımız 12  yeni villa   modelleri   üzerinde incelemeler yapabiliriz. Beğendiğiniz , uygun fonksyonlara sahip model ya da modelleri  belirleyebiliriz.  Belirlediğimiz modelleri incelemeniz, görüş ve  fikirlerinizi bizimle paylaşmanız gerekmektedir. 

 

       Planlar  veya cepheler    üzerinde ihtiyaçlarınıza, beğeninize ve arsa referanslarınıza göre değişikliklere gidebiliriz.  Kapalı alan-açık alan küçültme, büyütme, ekleme ve değişiklikler , avantaj ve dezavantajlarını görüşüp tartışmamız gerekmektedir. Dilerseniz size özel model çalışması ve tasarımı yapabiliriz.  

      

-            TASARIM SONRASI:

   Genel arsa incelemelerinden sonra zemin etüdü ve sondaj çalışması ile arsanız için uygun temel tipini belirliyoruz.

      Lisanslı kadastro şirketlerine,   kimlik fotokobiniz,  koçan fotokobiniz, orjinal yer haritanız, emlak vergisi ödenmiş makbuzunuz  ile , arsa hudutlarınızın belirlenmesi için başvuru yapıyoruz. 

-              HAZIRLANACAK  PROJELER:

 • Mimari  Proje  (Alanına  ve yapı türüne bağlı olarak mimari  ücret bina maliyetinin %2’si)
 • Mühendislik  Projesi  (ücret  bina maliyetinin % 1.34 olarak hesaplanır)   
 • Elektrik Projesi  ( net fiyatı çalıştığımız mühendislerle görüştükten sonra belirtebiliriz) 
 • Mekanik  projesi  ( net fiyatı çalıştığımız mühendislerle görüştükten sonra belirtebiliriz) 

 İsterseniz    tanıdığınız  elektrik ve mekanik mühendisine projenizi yaptırabilirsiniz. Mimari ve statik proje  hesabı üzerinden indirime gidebiliriz. Fakat  elektrik ve mekanik için dışardan çalıstığımız için indirim yapamayız.  

       Projelendirme tamamlandıktan sonra  inşaat ruhsatı ve ev tamamlandıktan sonra  bina ruhsatı için  Mağusada belediyeye, Yeni Boğaziçinde Kaymakamlığa, İskelede Şehirciliğe başvuru yapılmalıdır. Bu kurumlar  tasvip vermekle yükümlüdür.  Kontroller inşaat aşamasında başlar, proje yerinde farklı uygulanırsa bina ruhsatı alınamaz.

-       MÜTEAHİTLİK :

       Eğer müteahitlik hizmeti de şirketimizden alınacak ise, müşterimiz ile şirketimiz arasında müteahitlik kontratı imzalanır.  Bu sözleşmede; proje maliyeti, bina maliyeti, ödeme program,  yapının teslim tarihi  ve aşamaları belirtilir.

-    PROJE MALİYETİ :

         Proje türüne, strüktürüne ve  malzeme seçimine  bağlı olarak değişsede   maliyet hakkında kabaca  bilgiler verebiliriz.     Standart  yapı  ve  malzeme tercihleri baz alınarak KKTC Mimarlar odası tarafından   m² bazında birim maliyeti  (1023 TL)    £ 370- £ 400 olarak belirlenmiştir.  Bu fiyat  yapı  tipi, yapı tasarımı, malzeme tercihlerine bağlı olarak değişebilmektedir. Bu maddelerin belirlenmesi ve tasarımın tamamlanması durumunda  proje bölümümüz  tarafından net fiyat verilebilir. Standart dışı Lüks malzeme seçilmesi, standart dışı mimari  model tercih edilmesi durumunda birim maliyet £ 370 ile £ 700 arasında değişebilmektedir. 

-          MALZEME BİLGİSİ:

•    Dış Cephe
        Yapı dış cepheleri mimari detaylar doğrultusunda tuğla duvar üzerine 1. El sıva  + 2. el sıva + 3. El sıva (hazır dış cephe sıvası)    ve akrilik esaslı silikon katkılı dış cephe boyası ile boyanacaktır. Mimarı cephe çalışmasına bağlı olarak  yer yer  seramik  kaplama malzemeleri  kullanılacaktır.

•    Malzeme Listesi

•     İnşaatta kullanılacak malzeme ve yapılacak işçilik fenni şartnameye uygun ve 1. Sınıf olarak uygulanacaktır.   

-    Duvarlar:  iç duvarlar için , 1. el  sıva + 2. El sıva + 3. El   sıva ( çimento bazlı)  +  çimento bazlı sıva + saten alçı sıva + astar boya ve  silikon katkılı boya kullanılacaktır.  Islak hacimler için ise seramik ve sıva + ıslak hacime uygun boya uygulanacaktır.

-    Dış kapılar:  Alüminyum  dış kapı

-    İç kapılar:  Panel Kapı  (renk, model ve kapı kolu seçenekleri sunulacaktır)

-    Döşeme kaplama:  Tercihe bağlı laminant parke veya seramik uygulanacaktır. Islak hacimlerde ve balkonlarda  seramik  uygulanacaktır. Çalıştığımız firmaların standartlarından  renk seçenekleri sunulacaktır.

-    Ahşap işleri:

-    Mutfak: İç mimarlar tarafından tasarlanmış mutfak modelimizde, dolap, tezgah ve kulp seçenekleri müşterilere sunulacaktır.

-    Mutfak tasarımına ve ihtiyaca bağlı olarak belirlenmiş, villalarda çift göz, dairelerde tek göz çelik tekne.

-    Yatak odaları dolapları, tercihe bağlı, kapaklı ve ya sürme uygulanacaktır. Tercihe bağlı tek kapakta ayna uygulanabilir. Renk ve kulp seçenekleri sunulacaktır.  

-    Tüm modellerde beyaz renk  tek  cam PVC  uygulanacaktır. İsteğe bağlı , çift cam – tek cam farkı ödenerek  çift cam yapılabilir.

-      Korkuluk  villalarda tercihe bağlı Ferforje ve ya pirinç krom korkuluk olarak müşterilere standartlardan seçenekler sunulacaktır.

-    Mimari yapıya uygun wc, lavabo, duş, banyo ve aksesuarları, çalıştığımız firmaların standartlarından  seçilebilir.

-    Villalarda zemin katta uygulanacak, dairelerde salon - mutfakta uygulanacak,  carton pierre- alçıpan işleri için müşterilerimize  standartlarımızdan  model seçenekleri sunulacaktır.  

•    Mekanik Tesisat - Isıtma – Su
          Her birim için   ısıtma panelleri ve elektrikli ısıtıcısı sağlanacaktır.
          Mevcut sistem: 
          Her birim için villalarda alt katta 2 ton gömme, 1 ton yukarıda su deposu  sağlanacaktır
          Her birim için Apartmanlarda 1 ton alt katta gömme,  1 ton yukarısa su deposu  sağlanacaktır 
          Presscontrol hidrofor
•    Elektrik –Tesisat – Jeneratör
           Tüm kablo, priz ve anahtarlar  KKTC elektirik  mühendisleri  odasının  ve  Elektrik  Dairesinin  şartnamelerine  uygun sekilde tesis edilmiş olacaktır.
             
•    Soğutma – Isıtma
           Tüm birimlerde müşterinin isteğine bağlı olarak klima için drenaj giderleri ve altyapısı tesis edilmiş şekilde montaja hazır durumda  teslim edilecektir.

•    TV - Telefon  - Internet
          Her dairede mimari projesine uygun olarak TV, telefon ve internet alt yapısı sağlanacaktır. 

 

 

-           EK MALİYETLER

 • Arsaya bağlı olarak temel tipi maliyeti etkilemektedir.  (örneğin  palet   ve radye temel arasındaki maliyet farkı yüksektir.) 
 • Malzeme seçimine bağlı olarak ek maliyet oluşabilir. (örneğin: ev içerisinde seramik standarttır,  granit seçilmesi durumunda maliyet yükselecektir.)
 • Çift cam 
 • Şömine
 • Barbekü
 • Merkezi ısıtma
 • Panjur
 • Dış cephe kaplama malzemeleri      
 • Lüks korkuluk
 • Lüks  kapı pencere malzeme ve farklı ölçü tercihleri, 
 • Altyapı masrafları ( Yol, kaldırım, bina çevre  dolgu masrafları)
 • Çevre ve bahçe  düzenlemesi, bahçe duvarı, tretuvar (su basman), bina maliyetine   ek olarak hesaplanacaktır.
 • Inşaat ruhsatı                                                                                                                                     
 • Bina ruhsatı
 • Trafo 
 • pul parası                                                                                                                         
 • sığnak parası
 • altyapı- elektrik- su- bağlatma parası
 • koçan masrafları ek olarak   kurumlara ödenmelidir.

     

   -     ÖTÜKEN NEW LIFE  HOMES  SOSYAL TESİSLER VE DONATILAR :

 • Kahve-cafe
 • Büfe
 • Market
 • Yeşil alanlar
 • Hobi ve fittness salonu
 • Açık hava oyun alanı
 • Açık hava spor alanı
 • Anfi tiyatro
KAPAT

ÖTÜKEN NEWLIFE HOMES GÜNCEL FOTOĞRAFLARI / UPDATE PHOTOS

长滩周边环境

Bize Ulaşın

 •  Dr. Fazıl Küçük Caddesi, Long Beach İskele, K.KIBRIS
 •  +90 392 371 4000
 • Contact Us
 •  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bizi Paylaşın !

İSKELE LONG BEACH

BÜYÜLEYİCİ BİR KUMSALIN ve MASMAVİ BERRAK BİR DENİZİN yanıbaşında bir eve sahibi olun...